lip
03
2013

Jezioro Śniardwy

Jezioro Śniardwy jest największym jeziorem w Polsce, jest to także jedno z płytszych mazurskich jezior, w niektórych miejscach głębokość wynosi tylko 3 metry. Jezioro znaleźć można w okolicach Mazurskiego Parku, jest to jezioro dorzecza Pisy. Jezioro Śniardwy połączone jest z jeziorami Bełdany, Mikołajskim i Łuknajno.
Jezioro Śniardwy jest piękne szczególnie late, kiedy to mgła przykrywa taflę wody. Na Śniardwach można robić biwak, odnaleźć port lub połowić, jest to idealne miejsce na weekend ze znajomymi.
Nad jeziorem znajduje się osiem wysp i wiele zatok. Jedną z najbardziej znanych zatok jest Czarci Ostrów, z piękną wyspą Pajęczą, gdzie w dawnych czasach odprawiane były kulty pogańskie.
Na południu Jeziora Śniardwy można zobaczyć wyspę Kaczor, jest to malownicza wyspeka, między Śniardwami a jeziorem Seksty.
Perłą Mazur to nie tylko jeziora, są nimi także ciekawe miasteczka i miasta Mazurskie. Jednym z takich miasta są Mikołajki, jest to stolica polskiego żeglarstwa. Gdy będziecie w Mikołajkach powinniście odwiedzić Mrągowo, jest to piękne miasto w którym każdego roku odbywają się festiwale muzyczne i Pikniki z Muzyką Country.

Autor: Olga, kategoria: |

Brak komentarzy

Komentowanie wyłączone.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu.


Działa na: WordPress. Skórka: TheBuckmaker, tłumaczenie: Skórki Wordpress